KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12713020
nr 1271 3020
Dieter Kunz
(f. 1942), Sverige
Blyerts, "Söderkåkar", Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signerad, daterad -74. Motivet: ca 35x45 cm
Dieter Kunz, svensk konstnär född 1942.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 19:41:15
5/8 11:38:04
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm